MISIRLI RAMAT


Mısırlı Ramat bünyesinde kurulan AR-GE laboratuvarı teknolojinin son yeniliklerini içeren cihazlar ile donatılmış olup sektörün problemlerini çözmeyi kendine amaç edinmiştir.

AR-GE laboratuvarımızda bulunan Atomik Absorpsiyon Spektrofotometresi (AAS) ve Endüktif Eşleşmiş Plazma Optik Emisyon Spektrometresi (ICP-OES) cihazları ile aralarında Altın (Au), Gümüş (Ag), Platin (Pt), Paladyum (Pd), Rodyum (Rh), İridyum (Ir), Aliminyum (Al), Bakır (Cu), Demir (Fe), Titanyum (Ti), Kobalt (Co), Krom (Cr), Bakır (Cu), Mn (Mangan), Nikel (Ni), Kadmiyum (Cd), Kuşun (Pb), Çinko (Zn) ve Kalay (Sn) bulunan birçok elementin tayinleri çok düşük limitlerde yapılmaktadır.

Her numuneye özgü çözme ve tayin yöntemleri, alanında uzman kimyagerler tarafından geliştirilmekte olup yapılan optimizasyon çalışmaları ile kesinliği ve doğruluğu yüksek sonuçlar elde edilmektedir. AR-GE laboratuvarımızın misyonu gereği güvenilir sonuç ve bu sonuçları zamanında vermeye özen gösterilmektedir. Uluslararası geçerli metotlardan oluşan prosedürlere göre hızlı ve güvenilir bir şekilde her türlü ramat, toprak, kayaç, cevher, su, çevre ve gıda numunelerinin analizleri yapılmakta, analiz bilgilerini ve sonuçları içeren rapor hazırlanmaktadır. 

Kaliteyi politika, doğruluğu hedef edinmiş laboratuvarımız, alanımız ile ilgili sektörün tüm problemlerinin çözümüne yardımcı olmaya hazırdır.

Yönetim Kurulu Başkanı
Dursun MISIRLI